Rydygiera 55, Toruń(56) 645 87 45

Prostowanie felg

Niewycentrowane (zakrzywione) obręcze przyczyną uszkodzeń elementów zawieszenia pojazdu

Szczególnie po okresie zimowym na drogach pojawiają się ubytki w asfalcie. Przy niewielkiej prędkości wjeżdzając kołem w dziurę można uszkodzić oponę i felgę pojazdu. Podobnie najechanie na wysokie krawężniki może skończyć się zakrzywieniem rantu obręczy a nawet pęknięcia struktury felgi. Wynikiem odkształcenia obręczy jest bicie promieniowe lub/i osiowe. Takie uszkodzenie w sposób znaczący wpływa na żywotność elementów układu zawieszenia oraz układu kierowniczego. W pewnym stopniu ma to wpływ również na czas eksploatacji ogumienia. Najczęstszym objawem krzywej felgi są drgania kierownicy, ale mogą również przenosić się na karoserię samochodu.

Naprawa felg

W prawidłowo wyprostowanej obręczy środek ciężkości powinien znajdować się na osi obrotu felgi oraz masa musi być tak rozmieszczona, aby główna oś bezwładności pokrywała się z osią obrotu. Jeżeli któryś z tych warunków nie jest spełniony felga jest niewyważona.

 

Cena naprawy uzależniona jest od uszkodzenia felgi oraz jej typu, nie ma możliwości opracowania cennika, w którym przedstawiono by pełna ofertę cenową. W przypadku prostowania felgi możliwe jest uszkodzenie warstwy lakieru, oczywiście staramy się aby miejsce naprawy nie było widoczne. Nasi technicy specjalizują się w naprawie felg ze stopów lekkich, aluminiowych, magnezowych oraz stalowych przeznaczonych do samochodów osobowych, dostawczych i 4x4. Obręcze wykonane ze stopów metali lekkich są kruche i pękają przy dużych siłach uderzenia. Jeżeli pęknięcie nie jest zbyt duże oferujemy spawanie, napawanie metodą TIG w osłonie argonu.

 

Serwis

klimatyzacji

Układ klimatyzacji reguluje temperaturę we wnętrzu pojazdu oraz osusza powietrze. Po sezonie zimowym należy sprawdzić działanie układu. Specjaliści sprawdzą ilość czynnika chłodniczego, wymienią olej, filtr kabinowy oraz przeprowadzą dezynfekcję układu.

Więcej

Gwarancja

Na usługi/produkty

  • Na usługi oraz towary udzielamy gwarancji na okres zależny od grupy asortymentowej
  • Podstawą roszczenia gwarancyjnego jest faktura lub oryginał paragonu fiskalnego